Kinesiotaping

Kinesiotaping zwany również plastrowaniem dynamicznym jest jedną z metod terapeutycznych, polegających na aplikowaniu na ciało specjalnych plastrów.

Image

Kinesiotaping zwany również plastrowaniem dynamicznym jest jedną z metod terapeutycznych, polegających na aplikowaniu na ciało specjalnych plastrów. Kinesiotaping jest najczęściej wykorzystywany w celu zmniejszania dolegliwości bólowych, zapobieganiu przeciążeń i kontuzji oraz redukcji obrzęków. Metoda ta zazwyczaj stanowi element wspomagający proces leczenia.

Przed zabiegiem skóra powinna być sucha i czysta, nie należy jej balsamować ani natłuszczać, ponieważ plastry mogą się odklejać. Przy znacznym owłosieniu okolica zabiegowa powinna zostać wydepilowana.

Zabieg kinesiotapingu może dawać efekt: przeciwbólowy, odciążający, korygujący, stabilizujący lub przeciwobrzękowy. Wszystko zależne od okolicy poddawanej zabiegowi oraz rodzaju schorzenia lub kontuzji. Plastry utrzymują się na skórze 4-7 dni, jednak najlepszy efekt terapeutyczny dają maksymalnie do 3 doby od ich naklejenia.

Image
Image

W przypadku gdy zabieg nasila nasze dolegliwości oraz pojawia się pieczenie lub swędzenie w miejscu zabiegu, plastry należy delikatnie zdjąć.

Wskazania do Kinesiotapingu:

  • przebyte kontuzje/ przeciążenia: mięśni, ścięgien, więzadeł;
  • zapobieganie kontuzji i odciążenie: mięśni, ścięgien, więzadeł;
  • stabilizacja stawów: skokowego, rzepkowo-udowego, stawu ramiennego;
  • redukcja obrzęków: pooperacyjnych, limfatycznych;
  • rozluźnienie napiętych mięśni kręgosłupa: szyjnego, piersiowego czy lędźwiowego;
  • u kobiet w ciąży (odciążenie kręgosłupa lędźwiowego);
  • korekcja postawy.
Image
Image

Przeciwwskazania do Kinesiotapingu

Plastrowanie dynamiczne to zabieg bezpieczny, nie powodujący znacznego obciążenia organizmu. Pomimo tego, że zabieg jest mało inwazyjny istnieją przeciwwskazania do jego stosowania m.in:

  • rany oraz zmiany skórne w miejscu objętym zabiegiem;
  • uczulenie na składniki kleju, którym plastry są mocowane do skóry.

Umów się na wizytę

umów się za pośrednictwem znanego lekarza lub zadzwoń+48 535 251 315

Jarosław Komosa - ZnanyLekarz.pl

Copyright 2024 by fFzjoterapia Konstancin. Strony Internetowe Warszawa. All rights reserved